سردخانه انار شب یلدا

چرا وجود سردخانه انار لازم و ضروری است؟

انار میوه ای درختی است که منبع غنی آنتی اکسیدان و ویتامین C  به حساب می آید. این میوه که عضو جدا نشدنی سفره شب یلداست، کار تصفیه و پاکسازی خون و دستگاه گوارش را انجام می دهد. از این جهت به عنوان نماد شادی و زایش در شب یلدا محسوب می شود. ايران کشوری است که علاوه بر مركز پيدايش انار، یکی از رويشگاه های طبيعي و مرکز تنوع آن است. این میوه در کشورمان در استان ها و شهرهای زیادی اعم از اصفهان، یزد، تهران، ساوه، ورامین، زنجان، سمنان، خوزستان، فارس، کرمانشاه، کرمان، خراسان و مرکزی کشت می شود. به علت کشت زیاد و اهمیت زیاد این میوه در شب یلدا، بهتر است سردخانه انار وجود داشته باشد. در ادامه شرایط نگهداری انار در سردخانه را بررسی می کنیم.

بهترین شرایط نگهداری

مدت زمان و شرایط نگهداری انار بسته به نوع و محل کشت آن متغیر است. پیش از ذخیره سازی این میوه باید آن ها را بررسی کنید تا بتوانید در بهترین شرایط آن ها را انبار کنید. البته به خاطر داشته باشید که دما و رطوبت مناسب نگهداری با توجه به مدت زمانی که می خواهید آن را انبار کنید، تعیین می شود.

بهترین دما برای نگهداری انار شیرین بین  تا  درجه سانتیگراد و بهترین رطوبت نسبی بین  70  تا  80  درصد است. برای‌ کاهش‌ تبخیر آب از سطح میوه‌ و همچنین عدم تولید میکروارگانیسم ها و کپک در میوه، بهتر است از فن استفاده نمایید. به کمک فن می توانید گردش هوا را به خوبی کنترل نمایید. گردش هوای 40 بار در ساعت برای سردخانه انار مناسب است. در شرایط ایده آل می توانید انار را به مدت  45  تا  90  روز در سردخانه نگهداری کنید.

دمای انار را پس از برداشت باید سریعاً کاهش دهید. در غیر این صورت به‌ محض‌ رساندن‌ آن‌ به‌ سردخانه‌، باید دمای‌ میوه‌ را تا 10 درجه سانتیگراد پایین‌ بیاورید. این کار را می توانید قبل و بعد از بسته بندی انارها انجام دهید.  چیدمان انارها در سالن‌ سردخانه‌ باید به گونه ای باشد که‌ هوای‌ سرد به‌ آسانی‌ به‌ همه ی آن ها برسد.

سردخانه انار

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت ها می توانید با مجموعه برادران حامی دوست تماس حاصل نمایید. ما شما را در راه رسیدن به خواسته هایتان راهنمایی می کنیم.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما

گیلان ، رشت ، بلوار معلم، جنب بانک ایران زمین، ساختمان 110 ، طبقه 5 ، گروه صنعتی برادران حامی دوست
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
۳۶۶۴- 013
09121226369
INFO@HAMIDOOST.IR
logo-samandehi
تمامی حق و حقوق این سایت متعلق به مجموعه صنعتی برادران حامی دوست می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.