ساندویچ پانل سردخانه

انتخاب ساندویچ پانل سردخانه

به نظر شما مهم ترین هدف از احداث یک سردخانه چیست؟ همه ی ما با کمی تفکر درباره این سوال به جواب های تقریبا یکسانی می رسیم. حفظ و نگهداری از مواد غذایی و مواد اولیه با بهترین کیفیت، یکی از اهداف احداث سردخانه است. جلوگیری از اتلاف انرژی نقش مهمی در صنایع برودتی خواهد داشت.

مهم ترین عامل در حفظ برودت داخل سردخانه یا اتاق سرد، استفاده از عایق مناسب است. به همین علت برای انتخاب عایقی مانند ساندویچ پانل سردخانه‌ای، باید تحقیقات خود را به بهترین نحو انجام دهید. در این صورت می‌توانید مناسب ترین انتخاب را برای سردخانه‌ی خود داشته باشید.

ساندویچ پانل عایق، تجهیز صلبی است که از سه لایه تشکیل شده و برای بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی ساختمان ها و سردخانه ها کاربرد دارد. لایه‌ی مرکزی این تجهیزات ممکن است از جنس‌های مختلفی باشد. دو مورد از پرکاربردترین عایق ها، ساندویچ پانل از جنس پلی یورتان و پلی استایرن است.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای پلی استایرن بهتر است یا پلی یورتان؟

انتخاب عایق ساندویچ پانل همواره یکی از دغدغه‌های صاحبان کسب و کارها در صنایع برودتی بوده است. عایق پلی یورتان مزایایی نسبت به پلی استایرن دارد که امروزه نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. پلی استایرن ساختار ضعیف‌تری نسبت به پلی یورتان دارد. به همین علت در پروژه‌هایی که نیاز به ممانعت کامل از ورود هوا احساس می‌شود، انتخاب مناسبی نیستند.

علاوه بر آن، پلی استایرن عایق حرارتی و برودتی ضعیف‌تری نسبت به پلی یورتان است. همچنین مقاومت پلی استایرن در مقابل آتش و حریق کمتر از پلی یورتان است. البته استفاده از عایق پلی استایرن مزایایی نیز دارد. برای مثال می‌توان به قابلیت بازیافت این عایق اشاره نمود.

ساندویچ پانل سردخانه

و اما توصیه‌های ما به شما؛

  • اگر قصد احداث سردخانه دارید، در ابتدا میزان بودجه‌ی در دسترس خود را تعیین نمایید.
  • نوع سردخانه و محصولاتی که قصد دارید در آن نگهداری نمایید را در ابتدای کار مشخص کنید.
  • برای انتخاب بهترین عایق سردخانه باید به میزان برودت مورد نیاز و اقلیم محل ساخت سردخانه توجه کنید.
  • ساندویچ پانل‌ها با توجه به موقعیت (دیوار، سقف و…) و اقلیم نصب در ضخامت‌های مختلفی از 3 تا 15 سانتی متر تولید می‌شوند. بسته به نیاز مشتری و سایر فاکتورها می توان ضخامت مناسبی از آن را انتخاب نمود.

بهتر است در این مسیر از مجموعه‌ای مجرب و با سابقه کمک بگیرید. مجموعه برادران حامی دوست با سابقه‌ای درخشان حاضر به ارائه خدمات و مشاوره  رایگان  به شما مشتریان عزیز است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین دیدگاه را شما قرار بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *