کمپرسور آمونیاکی

کمپرسور آمونیاکی خوب برای سردخانه

همانطور که می دانید کمپرسورها اصلی‌ترین اجزای یک سردخانه محسوب می شوند. به این دلیل که تا مبرد فشرده شده ای وجود نداشته باشد، سیکل تبرید معنی پیدا نمی کند. سردخانه ها بر اساس مبرد مصرفی در خنک سازی، در دو نوع آمونیاکی و فریونی طراحی می شوند.

این دو نوع سردخانه تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند. یکی از این تفاوت ها در ظرفیت و تناژ آن ها است. سردخانه های فریونی برای تناژ کمتر از ۲۰۰۰ تن انتخابی مناسب هستند. در حالی که سردخانه های آمونیاکی برای تناژ بالای ۲۰۰۰ تن قابل طراحی و ساخت هستند. یعنی کمپرسور آمونیاکی باید توان بالاتری نسبت به کمپرسور فریونی داشته باشد تا بتوانید آن حجم از محصولات را به خوبی در سردخانه نگه دارید.

تفاوت دیگر این دو سیستم که اصلی ترین تفاوت آن ها محسوب می شود،تفاوت مبردهای مصرفی است. در سیستم های آمونیاکی به جای مبردهای CFC و HFC (فریونی) از سیال آمونیاک استفاده می‌شود.

در ادامه به نکاتی درباره نحوه انتخاب کمپرسور آمونیاکی می پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب کمپرسور آمونیاکی

استفاده از آمونیاک در صنایع تبرید و برای ایجاد سرما پیشینه‌ای طولانی دارد. البته با توجه به میزان آلودگی زیادی که برای لایه اوزون و محیط زیست ایجاد می کند، امروزه استفاده از سیستم های آمونیاکی رو به کاهش است. اگرچه این روزها تولیدکنندگان تجهیزات برودتی راهکارهایی یافته اند که به کمک آن میزان آلودگی زیست محیطی ایجاد شده توسط این سیال را کاهش دهند. البته همواره احداث سیستم آمونیاکی برای نگهداری مواد غذایی در سردخانه ها و انبارهای بزرگ انتخابی مناسب است.

سیکل تبرید تراکمی در اغلب سردخانه ها به این ترتیب می‌کند که از کمپرسور آغاز و به آن ختم می شود. سیال آمونیاک توسط کمپرسور آمونیاکی فشرده شده و به کندانسور می رود تا تقطیر شود. سپس مبرد وارد شیر انبساط می شود و پس از آن به اواپراتور رفته و مجدداً به کمپرسور باز می گردد.

هنگام تأسیس یک سردخانه آمونیاکی به یک موتورخانه مرکزی برای تولید برودت مورد نیاز خواهید داشت. این موتورخانه شرایطی را فراهم می‌کنند که سیستم آمونیاکی انتخابی مناسب برای سردخانه‌های بزرگ با تناژ بالا (بیش از ۲۰۰۰ تن) باشد. کمپرسور آمونیاکی به همراه سایر تجهیزات تبرید مورد نیاز، در این موتورخانه قرار می‌گیرد.

معرفی پرمصرف‌ترین کمپرسورهای سردخانه‌ای

شما می توانید با توجه به تجهیزاتتان یکی از انواع کمپرسورهای دورانی یا رفت و برگشتی را برای سردخانه تان انتخاب کنید. کمپرسورهای دورانی پر کاربرد مانند کمپرسورهای اسکرو و اسکرال انتخابی مناسب برای سردخانه های آمونیاکی هستند. این کمپرسورهای توان و ظرفیت بالایی دارند.

امروزه برندهای مختلفی اعم از بوک، بیتزر، فراسکلد، دانفوس و… با استفاده از به‌روزترین تکنولوژی دنیا در حال تولید این تجهیزات هستند.

برای دریافت مشاوره خرید کمپرسور آمونیاکی و سایر تجهیزات تبرید می توانید با مجموعه برادران حامی دوست در تماس باشید. ما بهترین ها را برای شما فراهم می کنیم.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما

گیلان ، رشت ، بلوار معلم، جنب بانک ایران زمین، ساختمان 110 ، طبقه 5 ، گروه صنعتی برادران حامی دوست
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
۳۶۶۴- 013
09121226369
INFO@HAMIDOOST.IR
logo-samandehi
تمامی حق و حقوق این سایت متعلق به مجموعه صنعتی برادران حامی دوست می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.