کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه و وظیفه آن

کندانسور سردخانه یکی از مهم ترین قطعات در سیکل تبرید سردخانه است. این قطعه در سیکل تبرید، بعد از کمپرسور و قبل از شیر انبساط نصب می شود. وظیفه اصلی کندانسور سردخانه خنک کردن مبرد است. کندانسور این کار را از طریق تقطیر انجام می دهد. اما به کمک چه چیزی؟ عملیات خنک سازی مبرد خروجی از کمپرسور به کمک آب یا هوا انجام می شود. به این ترتیب نوع کندانسور نیز مشخص می شود.

با ما همراه شوید تا در ادامه به معرفی انواع کندانسور سردخانه بپردازیم. به این ترتیب می توانید بهترین و مطلوب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

انواع کندانسورها

برای انتخاب نوع کندانسور برای سیستم تبرید خود، باید در اولین قدم نوع سیستم و مبرد مصرفی آن را تعیین کنید. سپس لازم است با انواع کندانسورها آشنا باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم نیز می توانید با مجموعه‌های مجرب در زمینه سیستم های تبرید در تماس باشید. ما شما را به خواسته‌هایتان می رسانیم. انواع کندانسور به ترتیب زیر نام برده می شوند؛

  1. آب خنک یا آبی؛ خنک سازی در این نوع کندانسور به وسیله جریان آب خنک انجام می شود. عملکرد این کندانسور در مقایسه با سایر انواع کندانسور بهینه‌تر است. اما به خاطر داشته باشید که شرایط استفاده از هر نوع کندانسور با یکدیگر متفاوت است.
  2. هوا خنک یا هوایی؛ در این تجهیزات مبرد گازی با دمای بالا که از کمپرسور به سمت کندانسور می‌آید، به کمک جریان هوای خنک طبیعی یا اجباری خنک سازی می شود. به این ترتیب مبرد گازی به مبرد مایع تبدیل می شود. کنوانسور هوا خنک رایج‌ترین نوع کندانسور به کار رفته در سردخانه ها است.
  3. کندانسور تبخیری؛ نحوه‌ی عملکرد کندانسور تبخیری به این صورت است که همزمان که هوای محیط از روی لوله ‌های حاوی مبرد آن عبور داده می شود، یک پمپ مقدار مشخصی آب را از مخزنی که در پایین کندانسور قرار دارد بر روی لوله ها می‌افشاند. به این ترتیب حرارت بیشتری از سیال گرفته می شود.

کندانسور سردخانهنکات مربوط به انتخاب کندانسور سردخانه

انتخاب تجهیزات مناسب حائز اهمیت فراوانی است. به این علت که مناسب نبودن تجهیزات و عدم تطابق آن ها با یکدیگر می تواند به سایر تجهیزات سیستم نیز آسیب برساند. گاهی اوقات ممکن است این آسیب ها جبران ناپذیر باشند. به همین دلیل است که باید بیشترین دقت را هنگام انتخاب این تجهیزات به خرج دهیم.

همانطور که پیشتر گفتیم، کندانسور در سیستم های تبرید تراکمی، حرارت جذب شده توسط اواپراتور را دفع می‌نماید. بنابراین انتخاب کندانسور با ظرفیت مناسب برای کارکرد صحیح کل سیستم تبرید و دریافت راندمان مطلوب از سیستم اهمیت زیادی دارد.

ظرفیت کندانسور را می توانید بر اساس بار برودتی سیستم تعیین کنید. همچنین برای انتخاب کندانسور سردخانه باید به اقلیم نصب سردخانه، نوع و ظرفیت کمپرسور، دمای تقطیر و نوع مبرد توجه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همین حالا با ما تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در بخش فروش مجموعه شما را برای رسیدن به نیازهایتان یاری می کنند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما

گیلان ، رشت ، بلوار معلم، جنب بانک ایران زمین، ساختمان 110 ، طبقه 5 ، گروه صنعتی برادران حامی دوست
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
۳۶۶۴- 013
09121226369
INFO@HAMIDOOST.IR
logo-samandehi
تمامی حق و حقوق این سایت متعلق به مجموعه صنعتی برادران حامی دوست می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.