قفسه راک

قفسه راک چیست؟

قفسه راک تجهیزاتی بزرگ و متفاوت با قفسه های فروشگاهی هستند که در انبارها کاربرد دارند. این تجهیزات انبار به لحاظ حجم و وزن کالایی که داخل آن چیده می شود و نوع چینش با سایر قفسه ها متفاوت است. این قفسه ها در سه نوع عمده ی سبک، سنگین و نیمه سنگین ساخته شده و با توجه به وزن کالا استفاده می شوند که نوع سنگین آن در کارخانجات و صنایع بزرگ دیگر مانند صنایع پتروشیمی کاربرد دارد. از این قفسه با نام راک پانل هم یاد می شود و برای ذخیره ی مواد و محصولات در انبارهای بزرگ یا انبارهای فروشگاه ها استفاده می‌شود.

اجزای اصلی تشکیل دهنده این تجهیزات عبارتند از پایه ی راک، بازوی راک، پانل راک. همچنین می توان از محافظ پایه و یا رابط بین قفسه های راک نیز برای بهبود کارایی قفسه ها استفاده کرد. فاصله ی بین طبقات قفسه راک مانند سایر قفسه های فروشگاهی بسته به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است و برای کالاهای متفاوت این فاصله تغییر می کند. اما عموما امکان استفاده از این قفسه ها تا ارتفاع زیاد وجود دارد. یکی از نکات حائز اهمیت در استفاده از این قفسه ها راهروبندی و نحوه ی چیدمان کالا است. البته گاهی این چیدمان ها به صورت دستی و گاهی به کمک لیفتراک صورت می گیرد.

قفسه راک پانل تحمل بار تا حدود 2000 گیلوکرم را داشته و در اغلب انبارها، کارخانجات و سردخانه ها کاربرد دارد.

قفسه راک

قفسه راک

قفسه راک گالوانیزه یا راک سردخانه ای

یکی از راه های محافظت فلزات از خوردگی، گالوانیزه کردن آن ها است. گالوانیزه کردن از طریق پوشاندن فلز مادر به وسیله ی یک لایه از فلز محافظ انجام می شود. میزان مقاومت این لایه ی محافظ به ضخامت لایه ی گالوانی وابسته است. این روش جزو بهینه ترین روش های محافظت از فلزات است.

قفسه راک گالوانیزه، قفسه ای است که یک لایه از این روکش گالوانیزه روی تمامی قطعات آن وجود دارد. به خاطر وجود همین لایه ی گالوانیزه، این قفسه ها نسبت به انواع آلودگی ها، خوردگی، گرما، سرما و رطوبت مقاومت دارند. از این رو آن ها در سردخانه کاربرد دارند و از استحکام و طول عمر بالایی برخوردارند.

این قفسه ها به لحاظ ساخت همانند سایر قفسه های راک بوده و در سه نوع برای اجناس سبک، نیمه سنگین و سنگین تولید می شوند. کاربرد عمده ی این قفسه ها در سردخانه های کوچک، سردخانه های صنعتی، سردخانه ی نگهداری دارو و انبارهایی با محصولات حساس تر است. تنوع در ابعاد و اندازه های این قفسه ها شرایطی را برای مشتریان فراهم می کند تا برای کاربری های مختلف بتوانند از قفسه راک گالوانیزه استفاده کنند.

قفسه راک

قفسه راک

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما