هایپرمارکت

با دانستن تفاوت های اصلی بین سوپرمارکت، هایپرمارکت و  فروشگاه تجاری می توانید تصمیم بهتری بگیرید. فرقی ندارد که خریدار باشید یا صاحب کسب و کار، در هر صورت به دانستن این تفاوت ها نیاز دارید.

سوپرمارکت چیست؟

یک سوپرمارکت یک فروشگاه بزرگ خرید است که خریداران محصولات خود را که به صورت سیستماتیک در قفسه ها چیده شده اند ، انتخاب می کنند.
محصولات مشابه در این نزدیکی قرار گرفته اند که هنگام مقایسه محصولات مختلف ، قبل از تصمیم گیری در مورد کالای مورد نظر ، امکان خرید آسان را در اختیار خریداران می گذارد.
علاوه بر این ، محصولات روی قفسه ها دارای برچسب قیمت هستند که به خریداران کمک می کند بسته به قدرت خرید خود تصمیم بگیرند که کدام کالاها را خریداری کنند.

هایپرمارکت چیست؟

هایپرمارکت یک فروشگاه خرید است که به فروشگاههای بزرگ تقسیم شده و معمولاً بزرگتر از یک سوپر مارکت معمولی است.
فروشگاه های خرده فروشی کلیه کالاهایی را که شامل لوازم الکترونیکی ، مواد غذایی است. مبلمان ، مواد غذایی و اسباب بازی های دیگر که به مشتریان امکان می دهد شرایط مورد نیاز خود را در زیر یک سقف برآورده کنند.

فروشگاه تجاری چیست؟

فروشگاه بزرگ فروشگاه بزرگی است که کالاهای مختلفی را که متعلق به بخشهای مختلف است به فروش می رساند. در اصل یک موسسه خرده فروشی است که تعداد زیادی کالای مصرفی را که به دسته های مختلف کالا تعلق دارند ، ارائه می دهد.

سوپرمارکت ها معمولاً دامنه انتخاب گسترده تری نسبت به فروشگاه های مواد غذایی سنتی دارند. اقلام طبقه بندی شده و در راهروها قرار داده می شوند تا مشتریان بتوانند از طریق آنها رد شوند و آنچه را که می خواهند ببرند. راهروهای موجود در سوپرمارکت معمولاً شامل میوه های تازه ، لبنیات ، وسایل پخته شده ، گوشت ، غذاهای کنسرو شده و بسته بندی شده و انواع اقلام غیر غذایی مانند وسایل آشپزخانه ، وسایل خانه ، محصولات داروخانه ، لوازم بهداشتی و غیره است.

برای ایجاد استناد به یک واحد خرده فروشی بزرگ که قبلاً سوپرمارکت نامیده می شد ، ایجاد شده است. فرد مایر اولین زنجیره ای در ایالات متحده بود که به عنوان هایپرمارکت برچسب گذاری شد ، اما اصطلاح هایپرمارکت بعدا برای همه فروشگاه های این چنینی اختصاص یافت که دارای امکانات ترکیبی یک سوپرمارکت و یک فروشگاه بزرگ بود.

طراحی هایپرمارکت معمولا هر چیزی که مشتری برای استفاده روزانه نیاز دارد، از جمله خواربار و حتی اسباب‌بازی‌ها، اسباب و لوازم الکترونیکی را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند تا همه چیز را زیر یک سقف به دست آورند.

امروزه طراحی هایپرمارکت به قدری رایج هستند که می‌توانید بسیاری از آن‌ها را در مناطق شهری و روستایی در سراسر کشور پیدا کنید. بعضی از طراحی هایپرمارکت به قدری بزرگ هستند که حتی رستوران‌ها، کافه ها ، و سالن‌های زیبایی را با راحتی خرید در تمام زیر یک سقف انجام می‌دهند.

هایپرمارکت

هایپرمارکت

تفاوت بین فروشگاه های دپارتمان و سوپرمارکت چیست؟

یک فروشگاه بزرگ یک فروشگاه خرده فروشی بزرگ است که کالاهای مختلفی را که متعلق به بخشهای مختلف است به فروش می رساند. در مقابل ، سوپرمارکت یک بازار بزرگ خرده فروشی سلف سرویس است که به طور کلی مواد غذایی و لوازم خانگی را به فروش می رساند. اگرچه سوپرمارکت ها فروشگاه های بزرگی هستند ، اما معمولاً از فروشگاه های دپارتمان کوچکتر هستند.فروشگاه‌های تجاری می‌توانند طبقات زیادی داشته باشند، در حالی که سوپرمارکت‌ها اغلب محدود به یک سطح واحد هستند. سوپرمارکت‌ها معمولا پوشاک، جواهرات و سخت‌افزار را، برخلاف یک فروشگاه تجاری ، نمی‌فروشند. فروشگاه‌های زنجیره‌ای، برخلاف سوپرمارکت‌ها، به طور کلی در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیستند.

تفاوت های سوپرمارکت و هایپرمارکت چیست؟

هایپرمارکت به نسبت سوپرمارکت فروشگاه بزرگتری است. در هر دو فروشگاه می توانید مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه نمایید. اما خریداران در هایپرمارکت ها حق انتخاب بیشتری دارند.

برای تهیه ی لوازم مربوط به فروشگاهتان و طراحی صفر تا صدی فروشگاه می توانید با ما در تماس باشید. مجموعه برادران حامی دوست شما را در راه رسیدن به نیازهایتان یاری می کند. مجموعه ما از مشاوره راه اندازی تا خدمات پس از فروش در کنار شما خواهد بود.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما