اتصال زوم لاک در لوله مسی بدون جوش

زوم لاک

اتصالات بدون جوش زوم لاک مخصوص لوله های مسی طراحی و ساخته شده و در صورت استفاده در سایر فلزات احتمال ایجاد نشتی و خرابی وجود دارد. این اتصال در لوله کشی مسی جایگزین جوشکاری است. همچنین اتصالات آب‌بند به وجود می‌آورد و مناسب برای استفاده در لوله کشی سردخانه و تهویه مطبوع است.

برای نصب آن، فک گیره زوم لاک باید دقیقا بین اورینگ و فلنچ بیرونی قرار گیرد. شیاری که بر روی فک های انبر نصب کننده زوم لاک قرار گرفته به چفت شدن دقیق تر آن کمک می کند. درصورت عدم رعایت نکات نصب توصیه شده احتمال به وجود آمدن نشتی در سیستم زیاد می باشد. از این رو اتصالات زوم لاک را می توان در تمامی نقاط جهان با شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود.

برای تعیین عمق نفوظ در هنگام نصب اتصالات لوله بدون جوش ZOOMLOCK می توان از عمق سنج استاندارد استفاده نمود. به طور کلی اتصالات زوم لاک برای لوله های مسی با سایز استاندارد استفاده می شود، با این حال اگر لوله مورد استفاده شما ازنوع مسی و تا سایز 2 اینچ باشد و فک گیرنده نیز در دسترستان است توصیه می شود ابتدا انتهای لوله را برش نموده و سپس به صورت فشار مستقیم فک اتصال را برقرار سازید.

فک پرسی KLAUKE ابزاری است که عموما به همراه دو عدد باتری 2000 میلی آمپر 18 ولت ارائه میگردد و کارکرد آن نسبت به تعداد دفعات پرس دستگاه و سایز اتصال، به طور میانگین در هر بار شارژ 100 الی 150 پرس را انجام می دهد.

زوم لاک

اولین دیدگاه را شما قرار بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *