خرید یخچال تجاری

عملکرد کمپرسور

نگهداری و روغن کاری کمپرسور

کمپرسورها چگونه کار می کنند؟

عملکرد کمپرسور نسبتاً ساده است. سیال با فشار کم وارد کمپرسور می شود ، در آنجا فشرده می شود و سپس با فشار بالاتر خارج می شود

نگهداری و روغن کاری کمپرسور

کمپرسورها اجزای بسیار حساسی هستند که باید به درستی روغن کاری شوند تا بتوانند عمرمفید داشته باشند. روان کننده باید بتواند تمام قطعات داخل کمپرسور را روغن کاری کند.

بعضی از روان کننده ها با برخی از مبردها بهتر کار می کنند و این امر باید با توجه به نیاز کمپرسور تنظیم گردد تا روغن مناسب انتخاب شود. با درک چگونگی تاثیر جریان روان کننده ها و مبرد بر سیستم ، می توانید از عملکرد بهترکمپرسور ، اطمینان حاصل کنید.

روان کننده های کمپرسور

روان کننده ها عملکردهای مختلفی را در سیستم کمپرسور انجام می دهند.

در بعضی از سیستم ها ، لازم است که روان کننده به عنوان یک مایع خنک کننده و همچنین یک ماده درزگیر به کار رود.

روان کننده های کمپرسور غالباً ترکیبی ویژه از مواد افزودنی و روغن¬های پایه هستند تا بتوانند در عین حال سازگاری با مبرد ،خواص روانکاری لازم را فراهم کند.

رطوبت می تواند برای برخی از روغن¬ها که از نظر هیدرولیتی ناپایدار هستند بسیار مضر باشد یعنی رطوبت با روغن واکنش داده و اسید تشکیل دهد ، ویسکوزیته را تغییر دهد و خاصیت روانکاری روغن را مختل کند.

Screenshot 40

این می تواند منجر به خرابی زودرس کمپرسور و همچنین خنک کنندگی نامناسب سیستم شود.یکی از راه های جلوگیری از ایجاد این مشکل در گازهای فشرده شده ، حذف روان کننده ازفرآیند است.

اگر روان کننده در محفظه فشرده سازی نباشد ، احتمال اینکه با مبرد مخلوط شود بسیارکم است.

نمونه گیری از روغن

از جمله آزمایش های آنالیز روغن ، می توان به تجزیه و تحلیل اولیه ، تجزیه ویسکوزیته و تجزیه و تحلیل بقایای سایش اشاره کرد. ویسکوزیته باید کنترل شود زیرا میزان غلظت مبرد می تواند منجر به کاهش ویسکوزیته و افزایش سایش دستگاه شود.

در بعضی موارد ، نمونه های روغن باید قبل از حمل و نقل به آزمایشگاه یا تجزیه و تحلیل ، گاززدایی شوند. از آنجایی که گاز با افزایش دما منبسط می شود ، می تواند منجر به افزایش فشار شود ، در نتیجه باعث نشت روغن می شود.

نگاهی عمیق به هر یک از اجزای چرخه تبرید صنعتی

با مراقبت و توجه مناسب بر روغن موجود در کمپرسور ، سیستم برودتی می تواند سال¬ها عملکرد مناسبی را ارائه دهد. هنگام تعویض روغن در این سیستم ها ، به خاطر داشته باشید که باید با مبرد و مایعی که در سیستم استفاده شده سازگار باشد.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *