سردخانه صنعتی

نکات مهم سردخانه صنعتی

بهره وری مناسب از ابعاد داخلی سردخانه:

بازده کاربردی سردخانه و همچنین امکان حمل و نقل و جابجایی آسان محصول هنگام بارگیری و تخلیه را می توان با چینش صحیح جعبه ها به روش مناسب بهبود بخشید.

جعبه ها را می توان به صورت ردیفی و ستونی روی پالت های استاندارد قرار داد. چینش مناسب محصولات به نمای کلی سردخانه هم کمک می کند.

 

ملاحظات عمومی در طراحی سردخانه صنعتی:

 

انرژی گرمایی همیشه از اجسام گرم به اجسام سرد منتقل می شود. تمام مواد ، حتی رساناهای خوب مانند فلزات ، مقداری مقاومت در برابر جریان گرما دارند.  می­توان از صدها ماده مختلف به طور هم زمان برای عایق بندی حرارتی سردخانه استفاده کرد. از آنجا که انتخاب عایق مناسب یکی از مهمترین تصمیماتی است که درهنگام طراحی سردخانه می گیرید ، مهم است که مواد به کار گرفته شده نه تنها مقرون به صرفه باشد بلکه دردسترس نیز باشد.

مناسب بودن برای یک کاربرد خاص ، و نه هزینه ، باید عامل تعیین کننده ای در انتخاب ماده باشد. برخی از ویژگی­های مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد ، مقدار مقاومت حرارتی محصولات ، هزینه آن و اثرات رطوبت بر روی آن است. انتخاب عایق بسیار مهم است زیرا قسمت زیادی از کل هزینه ساخت را به خود اختصاص می دهد. علاوه  بر ضریب هدایت حرارتی مطلوب ، مواد عایق  باید ضد پوسیدگی ، مقاوم در برابر آتش و همچنین نفوذ ناپذیر در برابر بخار آب باشد.

هر نوع ساختمان یا تاسیساتی که برای ذخیره سازی محصولات و مواد غذایی استفاده می شود باید برای حداکثر اثربخشی عایق بندی شود.  یک سردخانه با عایق خوب برای خنک نگه داشتن مواد به انرژی الکتریکی کمتری احتیاج دارد. اگر قرار باشد محصولات در سردخانه به همراه رطوبت خنک شود ، یک ساختمان عایق بندی شده ،هوای خنک شده را مدت بیشتری نگه می دارد .

اگر جریان رطوبت کنترل نشود ، تخریب سیستم عایق و ساختارآن را به همراه خواهد داشت. روش­های ساخت بسیاری برای ساخت و عایق بندی مکان­های ذخیره سازی با درجه حرارت پایین وجود دارد که بهترین انتخاب برای عایق کاری سردخانه ساندویچ پانل پلی یورتان می­باشد.

 

عوامل موثر در تعیین عایق مصرفی در سردخانه صنعتی:

 

ملاحظات اقتصادی : عواملی مانند هزینه عایق بندی و مقدار عایق به کار گرفته شده باید به دقت مورد توجه قرار گیرند . با افزایش ضخامت عایق ، هزینه آن افزایش می یابد.عواملی مانند تابش خورشید و افزایش گرما نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

ضریب هدایتی: معمولاً مواد عایقی که برای سردخانه استفاده می شود باید ضریب هدایتی بسیار پایین بین 0/16 تا 36/0 واحد حرارتی در هر فوت مربع را داشته باشد. کیفیت نهایی هر عایق نه تنها به خصوصیات ماده مربوط می شود بلکه نحوه نصب آن و هنگام اجرای پروژه نیز مهم است.  ضخامت ساندویچ پانل عایق به دمای داخلی ، رسانایی گرما و نقطه شبنم هوای محیط بستگی دارد.

 

 

تصویر وسط نکات مهم سردخانه صنعتی

 

نحوه نگهداری مواد غذایی در سردخانه صنعتی

 

درجه حرارت در سردخانه باید به طور منظم ، حداقل دو بار در روز ، یعنی یک بار در هر شیفت ، بررسی شود. بنابراین لازم است صبح ها هنگام شروع شیفت و بعد از پایان روز با دماسنج آن را بررسی کنید و اگر دما درست نبود ، باید سریعاً اقدام به اصلاح آن کرد.

هنگام ذخیره محصول در سردخانه ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید :
  • مطمئن شوید که دمای سردخانه مناسب است.
  • قبل از ذخیره سازی بسته بندی قبلی را تعویض کنید.
  • گوشت را از میوه و سبزیجات جدا کنید.
  • از ظروف ساخته شده از مواد قابل شستشو یا ظروف باز که به درستی با فویل پوشانده شده استفاده کنید.
  • غذاهای فرآوری شده باید قبل قرار دادن در سردخانه خنک شوند.

 

اولین دیدگاه را شما قرار بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *