دستگاه یخساز

دستگاه یخساز صنعتی

دستگاه یخساز در واقع ماشین صنعتی است که با آب وارد شده و فرایند یخسازی را انجام می دهد. یخساز، آب ورودی را توسط سیستم تبرید به مدل های گوناگون یخ از جمله یخ پولکی، یخ حبه ای، یخ قالبی، یخ خرد و یخ پودری تبدیل می کند. یخ های ساخته شده در محفظه ای مخصوص، که در درون خود دستگاه یخساز قرار دارد نگهداری می شوند.

 

در یک دستگاه یخساز صنعتی، فرقی نمی کند دستگاه صنعتی باشد یا دستگاه خانگی، آب با یک رابط به داخل دستگاه وارد می شود که البته با یک شیر این ورود آب به داخل دستگاه یخساز کنترل می شود.

با ورود آب به داخل دستگاه یخساز صنعتی از طریق پمپ آب، این آب را به سمت تونل انجمادی که از قبل آماده شده است هدایت می کند و در تونل انجماد دستگاه یخساز تبدیل به یخ شده و بعد از یک چرخش دوباره آب به داخل مخزن دستگاه حرکت می کند. تمامی دستگاه های یخساز داخلی و یخساز خارجی از همین شیوه برای ساختن یخ با کمی تنوع استفاده می کنند،

اجزای اصلی دستگاه یخساز شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و پمپ می باشد که در کنار یکدیگر دارای عملکرد چرخه‌ای هستند. کار اصلی یخسازی به وسیله گاز تبرید صورت می گیرد. در واقع مهم ترین رکن تولید یخ توسط یخساز، گاز تبرید است. به طوری که در صورت عدم بکار گیری این گاز، دستگاه و چرخه یاد شده بازدهی نداشته و تولید یخ و یخسازی انجام نمی شود. گاز تبرید در یخساز شروع به حرکت کرده و واکنش تبخیر و تقطیر را انجام می دهد. این عمل سبب سرد سازی و شروع یخسازی در دستگاه می شود. تکرار متناوب کلیه عملیات تعریف شده، سرانجام تولید انواع یخ را به همراه دارد.

یخساز پودری

دستگاه یخساز

انواع یخساز:

  • پولکی
  • پودری
  • قالبی
  • حبه ای
پولکی:

این نوع دستگاه یخ را به صورت پولک تولید می کند. این یخساز در صنایع مختلفی از جمله مصارف معمولی، سیستم های برودتی بتن، صنعت شیلات ، سرد نگه داشتن گوشت و نگهداری از مواد غذایی و همچنین صنایع آزمایشگاهی و شیمیایی و… کاربرد فراوانی دارد. علت آن می تواند اندازه یخ باشد که تمامی بخش های ماهی و گوشت که نیاز به پوشش کامل توسط یخ را داشته باشد را پوشش می دهد.

دستگاه یخساز

دستگاه یخساز

 

پودری:

دستگاه یخساز پودری در کشتارگاه های ذبح طیور و دام، ماهی فروشی و آبمیوه فروشی ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دستگاه، یخی که در تونل انجماد شکل می گیرد را با دستگاه کراش خرد می کند و به مخزن دستگاه یخساز می ریزید.

 

دستگاه یخساز

دستگاه یخساز

قالبی:

دستگاه یخساز قالبی یک ماشین عظیم جثه می باشد که با مکانیسم ماشین های تبرید با استفاده از تونل انجماد اقدام به یخسازی می کند. این دستگاه در سردخانه ها و اماکن صنعتی بکار گرفته می شود ،و به صورت جداگانه در محیط های کوچک همچون رستوران قابلیت استفاده ندارد.

دستگاه یخساز

دستگاه یخساز

حبه ای:

دستگاه یخساز حبه ای یکی از پر کاربردترین دستگاه های یخساز موجود در دنیا می باشد. یخ تولیدی این دستگاه ها کاملا خوراکی است و برای مصارف خوراکی ، خنک کردن نوشیدنی ها مایعات و استفاده روزانه، کاربرد دارد.

دستگاه یخساز

دستگاه یخساز

 

 

جنس قالبهای یخ می تواند از گالوانیزه، مس، استنلس استیل۳۰۴ و استنلس استیل۳۱۶ ضد اسید باشد. که بهترین نوع آن قالبهای استنلس استیل۳۱۶ می باشد که با گذشت زمان و استفاده پی در پی رسوب نمی گیرد و ضد اسید می باشد که در صورت نیاز قابلیت اسید شویی دارد و از بین نمی رود.

مزایای استفاده از دستگاه یخساز صنعتی

  • از مهم ترین مزایای استفاده و بکارگیری از یخساز صنعتی، صرفه جویی و کاهش هزینه های برق می باشد.
  • رعایت موازین بهداشتی، هم در تولید و هم در محیط کار است. در واقع یخسازی با این دستگاه صنعتی، کاملا بهداشتی است.
  • یکی از دلایل افزایش راندمان کاری و تنظیم نظم محیط کار، استفاده و بکار گیری دستگاه یخساز است.
  • طراحی این سیستم به گونه ایست که در تمامی فصول ساز قابل استفاده می باشد.

قیمت دستگاه یخساز صنعتی

قیمت دستگاه یخساز صنعتی به برند دستگاه ، ظرفیت ، مدل ، کمپرسور و دیگر مشخصات تجهیزات مورد استفاده در تولید این دستگاه بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و موجودی، می توانید با گروه سورسرمایش در تماس باشید. مشاوران مجموعه برادران حامی دوست می توانند شما را در مسیر انتخاب بهترین تجهیزات یاری برسانند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما